Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2013 13:26:16 

Česko-rakouské pohádkové sdružení‚ o.s.

Aktivity

Aktivity

 

Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu - Helena Svobodová a  Helmut Wittmann  vypráví pohádky u Schwarzenberského plavebního kanálu v Jeleních Vrších u Nové Pece (CZ). V roce 2011 se pohádky z obou stran Šumavy vyprávěly v sobotu 21. května (vyprávět bude Helena Svobodová) a znovu se budou vypráět v neděli 14. srpna (bude vyprávět tradiční dvojice Helena Svobodvá a Helmut Wittmann), vždy od 13:00 hodin u horního portálu plavebního tunelu a v 15:00 ve stodole domu č.p. 13 (expozice KANÁL EXPO).

Muzeum venkovského osídlení Bavorského lesa ve Finsterau: V neděli 1. srpna 2010 vyprávěli ve skansenu v bavorském Finsterau Helena Svobodová a Helmut Wittmann lidové pohádky od Zlaté stezky, která roce 2010 slavila 1000 let od první připomínky.

»4 jazyky ~ 1 příběh«: 4. dubna 2008, pátek, Wels, Horní Rakousy, Městská hala / Stadthalle, 20 hodin - »4 jazyky ~ 1 příběh«. Večer s pohádkami ze čtyř zemí ve čtyřech jazycích. Helmut Wittmann vyprávěl v živém dialogu s vypravěčkami a s vypravěčem, česko-rakousky s Helenou Svobodovou, rusko-rakousky s Anetou Marií Busmic, turecko-rakousky s Mehmetem Dalkilic. Hudba: Die Saitnswinger

Mehmet Dalkilic vypráví spolu s Helmutem Wittmannem

Helena Svobodová a Helmut Wittmann

Lea Zukic a Helmut Wittmann

Aneta Marie Busmic vypráví rusky s Helmutem Wittmannem, který mluví německy

Die Saitnswinger

Závěrečnou pohádku Co všichni chtějí vypráví Helmut Wittmann (německy, či spíše hornorakousky), Helena Svobodová (česky), Lea Zukic (bosensky), Aneta Marie Busmic (narozená v Litvě polsko-litevským rodičům, vystudovaná v Solnohradě vypráví rusky), Mehmet Dalkilic (turecky)

Pohádky v kouzelné noci u příležitosti běhu zvonkařů ve starobylém statku Eggerhaus v Altmünsteru u hornorakouského jezera Traunsee. V programu Helmuta Wittmanna jednu pohádku společně s Helmutem vyprávěla 5. ledna 2008 Helena Svobodová.

Škola začíná u kanálu - Jelení Vrchy (CZ)

Vyprávění na lodi společnosti Traunseeschiffsfahrt na jezeře Traunsee (A)

Vyprávění v lyžařském areálu Kasberg u Grünau im Almtal (A) v chatě Jägerspitzhütte

vyprávění na půdě Schindelbachhof u Grünau im Almtal (A)

vyprávění ve Vodňanech (CZ)

Připravujeme:

- projekt v Muzeu Karlova mostu v Praze či na některé z lodí První Všeobecné Člunovací Společnosti

- projekt v Českém Krumlově (CZ)

- projekt ve Vyšším Brodě (CZ)

 

- účast na festivalu Jičín - město pohádky (CZ)

TOPlist